D. Oráč úspešne reprezentoval

Daniel Oráč, hráč MŠK VSTK Vranov, sa v dňoch 24.-26.08.2012 zúčastnil VIII. neoficiálnych Majstrovstiev Európy (Euro Mini Champs) najmladších stolných tenistov (ročníky narodenia 2000, 2001 a mladší). Turnaj sa tradične uskutočnil vo francúzskom Štrasburgu – Schiltigheime, kde sa hralo v 2 halách na 56 stoloch. Na majstrovstvách štartovalo 351 chlapcov a dievčat z 39 krajín (naviac štartoval aj výber ITTF zložený z mimoeurópskych hráčov). Turnaj prebiehal v 5 stupňoch. Prvé štyri stupne sa hrali v skupinách po 3 až 4 hráčov, pričom do ďalšieho stupňa postupovali prví dvaja. Takto sa do piateho – finálového stupňa prebojovalo 32 najlepších hráčov, kde sa už hralo k.o. spôsobom.
Daniel úskaliami prvých 4 skupinových stupňov prešiel úspešne a kvalifikoval sa medzi najlepšiu 32. V skupinách sa stretol s bronzovým medailistom Rumunom Pleteaom, s ktorým odohral svoj najlepší zápas, a po vyrovnanom priebehu mu podľahol 1:3. V skupinách sa stretol aj s Izraelčanom Dimantom (skončil na 14. mieste), s ktorým vyhral 3:1 a tiež s Rusom Semerkinom (obsadil konečné 12. miesto), ktorému podľahol v koncovke piateho setu (2:3). Vo finálovom stupni mu neprial žreb, keď hneď v zápase o postup do osemfinále dostal najlepšieho Francúza Bertranda (konečné 5. miesto) a podľahol mu 0:3. Vo svojej kategórii (roč. 2000) Oráč obsadil konečné 30. miesto (zo Slovákov sa umiestnil najlepšie), čo pri takejto konkurencii je veľmi pekný výsledok. Víťazom sa stal Jha Kanak z USA.
Slovenský stolnotenisový zväz prefinancovanie tohto šampionátu preniesol na kluby. MŠK VSTK Vranov, ktorý cestu na majstrovstvá zabezpečoval, preto ďakuje p. Ing. Jozefovi Tecákovi, Jozefovi Džurdženíkovi a Vladimírovi Tabakovi, ktorí finančnými darmi umožnili štart nášho talentu na šampionáte.